15 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Developer J&T REAL ESTATE kupuje prémiový pozemek v londýnské čtvrti South Bank od klientského fondu DV4 společnosti Delancey ve spolupráci s londýnskou společností Sons & Co.

Slovenská developerská a investiční společnost J & T REAL ESTATE, s působností v regionu střední Evropy, kupuje od klientského fondu DV4 společnosti Delancey pozemek na prestižní adrese 185 Park Street v centrální londýnské čtvrti South Bank. Na projektu bude spolupracovat s lokálním developerem luxusních nemovitostí Sons & Co. Areál, ve kterém původně sídlila energetická společnost National Grid, již disponuje pravomocným stavebním povolením na výstavbu 163 bytů, přibližně 8 100 m2 kanceláří, 920 m2 obchodních prostor a 1 550 m2 kulturních prostorů.

Prostřednictvím tohoto projektu vstupuje J & T REAL ESTATE na londýnský realitní trh. Zároveň jde o první spolupráci mezi společnostmi J & T REAL ESTATE a Sons & Co. Celková hodnota projektu po dokončení bude přibližně 400 milionů liber.

185 Park Street se nachází v prémiové lokalitě na východní straně galerie Tate Modern, na křižovatce ulic Great Guildford Street, Sumner Street a Park Street. Vyrostou zde celkem tři věže, konkrétně dvě 15- a 19-patrové rezidenční budovy a jedna administrativní 10-patrová, s obchodními provozy na přízemí. Projekt pro stavební povolení zpracovalo britské studio SQUIRE & PARTNERS. Součástí budoucího developmentu bude i prostor pro kulturu, při kterém se očekává, že by ho mohlo využívat legendární divadlo Shakespeare’s Globe Theatre. Projekt získal stavební povolení v červenci 2015.

Peter Korbačka, zakladatel a předseda představenstva J & T REAL ESTATE, v této souvislosti uvedl: „Vstup J & T REAL ESTATE ve spolupráci se Sons & Co. do prestižní lokality centrálního Londýna je pro obě naše společnosti důležitým strategickým milníkem. Zároveň je pro nás důležité, že na britský developerský trh vstupujeme právě s takovýmto impozantním projektem. 185 Park Street je komplexním developmentem v území, které je citlivě vnímáno zejména v kulturním kontextu města. Je to zároveň lokalita s enormním potenciálem a předpokládáme, že půjde o jeden z nejočekávanějších projektů v centrálním Londýně. “

Alex Stocker, výkonný ředitel společnosti Sons & Co., řekl: „Naši budoucí spolupráci s J & T REAL ESTATE na přeměně jednoho z posledních lukrativních pozemků v South Bank doprovázejí z naší strany velké nadšení a vysoká očekávání. Při tomto rozsáhlém a zároveň architektonicky inspirativním projektu, který má mezinárodní kulturní dosah, můžeme spojit naše zkušenosti z londýnského realitního trhu se zkušenostmi J & T REAL ESTATE v oblasti developmentu velkých polyfunkčních projektů v prestižních evropských lokalitách. 185 Park Street tak pro nás představuje vzácnou a mimořádnou příležitost a jsme rádi, že máme šanci realizovat naši vizi ve správném čase životního cyklu nemovitostí. „

Začátek přípravných prací na pozemku, jejichž součástí je i asanace existujících objektů, je naplánován na třetí kvartál 2018. Začátek výstavby se očekává v prvním čtvrtletí 2019. Samotná realizace zabere tři roky, s očekávaným termínem dokončení v roce 2022.

Kromě developmentu na ulici 185 Park Street se v rámci plnění podmínek stavebního povolení J & T REAL ESTATE zavázala postavit v nedaleké lokalitě Southwark Park Road pečovatelský dům pro seniory, ve kterém bude 57 apartmánů. Dům po dokončení probere charita United St. Salvator, která podporuje lidi a komunity v lokalitě severního Southwarku.

J & T REAL ESTATE asistovala v transakci londýnská právnická společnost Setfords Solicitors s podporou české advokátní kanceláře RELEVANS. Finančním a obchodním poradcem při transakci byla společnost BDO LLP.

Zdroj/foto: J&T REAL ESTATE, a. s.

Related Posts