25 června, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Pozor na podvodníky! Ekospol žádné dluhopisy neprodává

Zneužít dobrého jména a pověsti dlouhodobého lídra developerského trhu se snaží zatím neznámí podvodníci, kteří nabízejí ke koupi údajné dluhopisy společnosti Ekospol. Za investici 50 tisíc korun slibují 12procentní roční zhodnocení. Přestože nabídka vypadá dost amatérsky a zkušený investor podvod okamžitě odhalí, mohla by někoho připravit o spoustu peněz. Musíme proto zdůraznit, že EKOSPOL ŽÁDNÉ DLUHOPISY NEPRODÁVÁ, a to ani zprostředkovaně. Společnost už ve věci podala trestní oznámení kvůli podezření ze spáchání podvodu.

Zatím neznámé osoby už několik týdnů nabízí dluhopisy údajně emitované Ekospolem. Nominální hodnota jednoho údajného dluhopisu je 50 tisíc korun a celkový předpokládaný objem údajné emise 4,75 milionu korun. Ekospol však žádné takové dluhopisy neemitoval, a pokud takové dluhopisy někdo nabízí, pak se zcela jednoznačně jedná o podvodné jednání, se kterým nemá společnost nic společného,“ říká ředitel právního sektoru Ekospolu Pavel Štefek.

Všichni, kdo takovou nabídku obdrželi či ještě obdrží, by se měli neprodleně obrátit na policii. „V žádném případě neposílejte těmto podvodníkům jakékoliv peníze.Nikdy už je neuvidíte. Jde jednoznačně o zneužití dobrého jména a pověsti dlouhodobě stabilní společnosti, která se od tohoto trestuhodného chování zcela distancuje. Jednání těchto lidských hyen je o to hanebnější, že k tomuto podvodnému jednání dochází nyní v době nouzového stavu,“ zdůrazňuje mluvčí Ekospolu Filip Sušanka.

Zdroj/foto: EKOSPOL a.s./Titulní ilustrativní foto (www.pixabay.com)

Related Posts