22 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

HB Reavis oznámil prodej kancelářské budovy Cooper & Southwark v Londýně

Společnost HB Reavis, mezinárodní poskytovatel pracovních prostor, se dohodla se soukromým investorem na prodeji projektu Cooper & Southwark, jež na londýnské adrese 61 Southwark Street nabízí více než 7 000 m2 vysoce kvalitních kancelářských ploch. Tento významný obchod následuje po úspěšném pronájmu celé budovy divizi Global Workplace Solutions nadnárodní realitní společnosti CBRE, ke kterému došlo letos v dubnu.

Společnost HB Reavis proměnila Cooper & Southwark ve vyhlášené londýnské části South Bank, tedy jedné z nejoblíbenějších lokalit, ze zastaralé stavby v moderní kancelářskou budovu. Rekonstrukce zahrnovala změnu vnitřních dispozic a dala vzniknout přitažlivému kancelářskému prostředí, k jehož kvalitám přispělo také rozšíření budovy a přes 1 100 m2 pracovních prostor navíc. Sedmipatrová stavba dnes nabízí i prostorné terasy na pátém, šestém a sedmém podlaží, které se pyšní úchvatnými výhledy na Londýn – tak typickými pro projekty společnosti HB Reavis.

Po projektu 33 Central, nových kancelářských prostorách o výměře skoro 21 000 m2, odprodaném americké investiční bance Wells Fargo v roce 2017, je budova Cooper & Southwark druhým dokončeným projektem společnosti HB Reavis v Londýně, jež byl prodaný anebo pronajatý jednomu investorovi jako celek.

„Prodej budovy Cooper & Southwark potvrzuje naši schopnost vytvářet hodnotu jak na základě kvality našich projektů, tak i podmínek, za jakých dokážeme uzavírat předběžné nájmy. Tato výrazná investice globálního investora podporuje pokračující rozkvět čtvrti South Bank, která se mění na jedno z nejatraktivnějších míst pro život, práci i investování. Čtvrť South Bank bude pro nás i nadále klíčovou oblastí, zatímco budeme pokračovat v našich plánech týkajících se rekonstrukce budovy Elizabeth House ve čtvrti Waterloo, v rámci které z ní vytvoříme jeden z nejvýznamnějších projektů ve městě,“ řekl Steven Skinner, ředitel pro obchodní transakce HB Reavis.

Vedle projektu Cooper & Southwark úspěšně pokračují rychlým tempem realizace dalších londýnských projektů společnosti HB Reavis, včetně budovy 20 Farringdon Street, která poskytne cca 7 900 m2 zcela nových kancelářských ploch. Čtvrtým londýnským projektem HB Reavis je Elizabeth House ve strategicky významné lokalitě v těsné blízkosti stanice Waterloo. Společnost tuto nemovitost získala v roce 2017 se stavebním povolení na projekt o celkové rozloze téměř 87 800 m2. Společnost HB Reavis v mezičase navázala spolupráci s architekty AHMM jako svým designovým partnerem, se kterým chce spolupracovat na vytvoření nového ikonického projektu, který nabídne designové kanceláře a zároveň i přinese výrazné zlepšení veřejných prostor.

Zdroj/foto: HB Reavis Group CZ, s.r.o.

Related Posts