25 června, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

InTeFi koupila majoritní podíl v košickém Cassovaru

Cassovar Business Center v Košicích má od března 2021 nového vlastníka. Stala se jím investiční skupina InTeFi, která akvizicí v hodnotě téměř 30 milionů eur získala majoritní vlastnictví největšího kancelářského a retailového komplexu na východě Slovenska. Strategická koupě posiluje real estate aktivity v rámci celé skupiny, která je činná jak na Slovensku, tak v Česku. Multifunkční komplex Cassovar v Košicích tvoří dvě byznys centra s kancelářskými prostory nadstandardního vybavení, která jsou propojená s nákupní galerií.

„V rámci rozvoje real estate aktivit jsme hledali investici, na které můžeme bezpečně postavit základy své činnosti. Cassovar jako největší byznys centrum na východě Slovenska s dlouhodobou obsazeností a stabilními nájemními smlouvami pro nás tuto příležitost představuje. Součástí objektu jsou kancelářské prostory na ploše 13,5 tisíc m2 a nákupní galerie na ploše 7 tisíc m2, která je určena pro obchody, restaurace a relax. Jde o multifunkční budovu, která má do budoucna obrovský potenciál rozvoje,“ říká CEO skupiny InTeFi Lukáš Novák.

JLL: Kanceláře jsou místem pro budování komunity

Díky vlastnické majoritě může skupina InTeFi ovlivnit směřování a vývoj Cassovaru. Touto strategickou akvizicí v hodnotě téměř 30 milionů eur zároveň InTeFi plánuje v dlouhodobém horizontu posilovat svou pozici v rámci real estate byznysu.

„Naším cílem je efektivně zhodnocovat investované prostředky, proto vyhledáváme výnosné projekty a svoje aktivity zároveň diverzifikujeme. Cassovar je stabilním pilířem našeho real estate byznysu, který rozvíjíme v rámci celé skupiny. Vytváříme prostředí s efektivním využitím synergií developerského, realitního finančně-zprostředkovatelského byznysu,“ dodává Novák.

Lukáš Novák, CEO skupiny InTeFi

Cassovar Business Center stojí na strategickém místě metropole východu, sídlí na samém okraji historického centra Košic. Komplex se nachází na pomezí městských částí Staré Město a Nové Město a je vzdálený jen 5 minut pěšky od dómu sv. Alžběty a 10 minut od hlavní železniční a autobusové stanice.

Výstavba bytů v Nitře a další aktivity InTeFi na Slovensku

Investiční skupina InTeFi minulý rok ohlásila také výstavbu v Nitře. Projekt Spišská v městské části Chrenová počítá s výstavbou šesti multifunkčních objektů s 230 bytovými a apartmánovými jednotkami, prostory pro obchody a služby, stejně tak i s podzemními i venkovními parkovišti. Hodnota projektu je 25 milionů eur a začátek výstavby je naplánovaný na tento rok.

InTeFi v čele s CEO Lukášem Novákem působí na Slovensku i v Česku. Spojuje firmy z oblasti financí, developerských projektů, realitního byznysu, IT, ale také třeba i knih a retailu prostřednictvím vydavatelství Euromedia Group a sítě knihkupectví Luxor. Na Slovensku pak pod skupinu patří také broker poolová finančně-zprostředkovatelská společnost FinGO.sk, která loni zprostředkovala hypotéky v objemu 525 milionů eur. Zároveň přinesla online platormu Fingo Reality, díky které rozvíjí spolupráci s realitními kancelářemi a zefektivňuje financování bydlení pro klienty.

Součástí skupiny InTeFi je také technologická společnost BOOTIQ, která patří mezi nejrychleji rostoucí IT firmy v celé střední a východní Evropě. V neposlední řadě do skupiny patří i společnost Golden Oak Trust, která nabízí investování do zlatých mincí.

O společnosti InTeFi

InTeFi je lokální investiční skupina s globálním přesahem, která vlastní a řídí české a slovenské společnosti s obratem přes 3 miliardy korun. Spojuje firmy z oblasti IT, financí, médií, developerských projektů, realitního a knižního byznysu.

Na Slovensku pod InTeFi rovněž působí finančně-zprostředkovatelská společnost FinGO.sk a společnost Golden Oak Trust, která poskytuje investice do zlata. Součástí skupiny je také technologická společnost BOOTIQ, která patří mezi nejrychleji rostoucí IT firmy ve střední a východní Evropě. InTeFi má v ČR a SR přes 1200 zaměstnanců, dalších 700 lidí spolupracuje s FinGO.sk. Na Slovensku má skupina projekty v hodnotě přesahující 40 milionů eur.

Zdroj/foto: HustáKomunikejšn s.r.o.

Related Posts