15 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Představujeme developerský projekt společnosti Penta Real Estate: Sky Park

Sky Park je jedinečný multifunkční projekt, navržený světovým architektonickým studiem Zaha Hadid Architects, který přináší do centra Bratislavy dosud nepoznanou úroveň bydlení a administrativních prostor.

Projekt Sky Park se rozprostírá na území bývalé industriální zóny v těsné blízkosti centra Bratislavy. Ve dvou fázích přinese Sky Park na bratislavský realitní trh celkem šest výškových budov. Projekt počítá s minimální zastavěnou plochou, což umožní vytvořit v okolí věží nový městský park o rozloze více než 30 tisíc m2. Součástí projektu je i rekonstrukce fasády historické budovy Jurkovičova teplárny, která je národní kulturní památkou.

Penta Real Estate – Sky Park v Bratislavě

Součástí první fáze je výstavba tří třiceti-podlažních rezidenčních věží, které nabídnou více než 700 bytů, 1 100 nových parkovacích míst v podzemí projektu a 2 000 m2 ploch určených pro občanskou vybavenost. Po získání stavebních povolení byla první fáze projektu oficiálně spuštěna začátkem prosince 2016. Dokončení první fáze se předpokládá koncem roku 2019. Součástí rezidenční části projektu bude i čtvrtá věž se stejnými parametry jako předešlé tři. Její výstavba začne po získání všech povolení.

Sky Park v Bratislavě – video ZDE

Sky Park Residence

Byty ve třech 31 podlažních rezidenčních budovách poskytují zcela nový pohled na bydlení v centru Bratislavy.

Každý z bytů je řešen individuálně s ohledem na svou orientaci v rámci jednotlivých budov, aby se co nejideálnější využil každý čtvereční metr obytné plochy.

Penta Real Estate – Residence

V rámci druhé etapy se plánuje výstavba dvou administrativních budov s celkovou pronajímatelnou plochou více než 55 tisíc m2. Začátek výstavby druhé etapy závisí na datu získání stavebních povolení.

Sky Park Offices – Kanceláře s výbornými výhledy pro vás a váš business

Budova Sky Park Offices bude nabízet flexibilní a funkční pracovní prostory toho nejvyššího standardu, designované v souladu s myšlenkami konceptu well-being, s pomocí moderních technologií a toho nejlepšího ze současné architektury.

Penta Real Estate – Sky Park Offices

Poskytovat budou vše, co byste na efektivním pracovišti mohli potřebovat. Vaše firemní kultura bude prosperovat v prostředí, které naplní všechny vaše požadavky.

Sky Park Jurkovičova tepláreň

Jurkovičova teplárna se stane jedinečným prostorem spojujícím kulturní a umělecké akce, workshopy, trhy, kavárnu, restauraci a sdílené pracovní prostory, kde jsou všichni vítáni. Co-workingové prostory se stanou domovem pro startup, kreativců na volné noze, blogery, vlogerov, nové nápady a všech ostatních, kteří se budou chtít přidat.

Penta Real Estate – Sky Park Jurkovičova tepláreň

Výjimečné industriální prostory Jurkovičova teplárny ožijí jako víceúčelový prostor. Poselství minulé doby bude nadále inspirovat současné trendy pracovního a kulturního života. Unikátní co-workingové prostory s nejnovějším zařízením jsou ideálním prostředím podporujícím mezilidskou interakci a kreativní růst.

Zdroj/foto: PENTA REAL ESTATE

Related Posts