20 května, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Prologis Park Wrocław III získal certifikát BREEAM na úrovni „Excellent“

Budova DC4 v Prologis Park Wrocław III s rozlohou 50 000 metrů čtverečních je největším spekulativním projektem v historii společnosti Prologis v Polsku. Její moderní skladové a výrobní prostory odpovídají rostoucím potřebám a očekáváním zákazníků v regionu. Umístění v blízkosti letiště a městského okruhu jsou spolu s vynikajícím dopravním spojením důležitými výhodami, které oceňují stávající i potenciální zákazníci.

DC4 vyniká také svou funkčností a širokou nabídkou služeb navržených s ohledem na pohodlí zaměstnanců a to v souladu s principy udržitelného rozvoje. Výjimečnou atraktivitu budovy potvrzuje skutečnost, že již šest měsíců po zahájení provozu byla téměř plně pronajata. Poslední volné prostory v DC4 se rozkládají na ploše 7 700 metrů čtverečních, včetně možnosti přidat ke každé nájemní smlouvě vlastní kancelář.

Kancelářská budova AFI City 1 je plně pronajata

Inovativní řešení společnosti DC4 nyní vedla k získání environmentální certifikace BREEAM na úrovni „Excellent“. Budova splňuje více než 70 % požadavků BREEAM stanovených v rámci komplexního systému hodnocení environmentálních vlastností budov. Tím získává významnou konkurenční výhodu vzhledem k tomu, že stále více firem s vedoucím postavením na trhu věnuje velkou pozornost environmentální certifikaci svých prostor.

„Certifikace BREEAM na úrovni ‚Excellent‘ pro DC4 v Prologis Park Wrocław III je výsledkem našeho trvalého závazku vyvíjet nemovitosti v souladu s nejvyššími standardy udržitelné výstavby. Jsme velmi hrdí na to, že vytváříme prostory, které nejen splňují potřeby dnešního podnikání, ale také pomáhají chránit životní prostředí,“ říká Marcin Kruszewski, Leasing & Customer Experience Manager společnosti Prologis.

Prologis Park Wrocław III, PL

Prologis Park Wrocław III, PL

Místo s budoucností

Budova DC4 nabízí moderní, energeticky úsporná řešení, která zajišťují vysokou provozní efektivitu. Skladové prostory mají světlou výšku 12 m, zesílenou nosnost podlahy až 10 t/m2 a zdokonalenou izolaci stěn a střechy. Pro větší bezpečnost a ochranu zaměstnanců jsou skladové a kancelářské prostory osvětleny vysoce kvalitním systémem LED osvětlení. Jsou zde zavedeny inteligentní systémy osvětlení s pohybovými čidly naprogramovanými tak, aby vyhovovaly všem potřebám zákazníků a zároveň snižovaly náklady na elektrickou energii.

Místo přátelské k zaměstnancům

Prologis Park Wrocław III je pečlivě navržen tak, aby vyhovoval potřebám zaměstnanců svých zákazníků. Prostor nabízí mnoho parkovacích míst pro osobní a nákladní automobily. Pro ty, kteří dávají přednost jiným dopravním prostředkům, jsou zde přístřešky a opravny jízdních kol a také nabíjecí stanice pro elektromobily. Park je zároveň dobře dostupný veřejnou dopravou. V rámci programu PARKLife™ poskytuje Prologis Park Wrocław III zaměstnancům řadu služeb, včetně odpočinkových zón a inovativních venkovních knihoven BookBox.

Prologis Park Wrocław III, PL

Prologis Park Wrocław III, PL

Místo šetrné k životní prostředí 

Společnost Prologis důsledně usiluje o vytváření udržitelných logistických nemovitostí. Budova DC4 je proto vybavena střešními okny a okenními tabulemi na fasádě, které zajišťují až 12,5 % denního světla v interiéru. Budova je rovněž vybavena fotovoltaickými panely a solárními kolektory. Ať už se jedná o péči, která pomáhá podnikání svých zákazníků nebo o výstavbu skladů v souladu se zásadami udržitelného rozvoje, dodržené sliby jsou… Made in Prologis.

O společnosti Prologis

Prologis, Inc. je globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, který se zaměřuje na trhy s vysokým růstem a vysokými překážkami vstupu. K 31. prosinci 2023 společnost vlastnila (ať již samostatně nebo formou společných investičních podniků) nemovitosti a developerské projekty o celkové očekávané rozloze přibližně 1,2 miliardy stop čtverečních (114 milionů metrů čtverečních) v 19 zemích. Prologis pronajímá moderní distribuční prostory pestré škále přibližně 6 600 zákazníků ze dvou hlavních oblastí: business-to-business a retailového/online fulfillmentu.

Zdroj/foto: Prologis

Related Posts