19 dubna, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Výrobně-skladový objekt FS7 v IMMOPARK Košice je dokončený

Průmyslová zóna IMMOPARK Košice se rozrostla o další objekt. Slovenská stavební společnost HSF System SK dokončila výrobní závod pro Windsor Machine & Stamping, která podniká v automobilovém průmyslu.

Výstavba průmyslové haly trvala šest měsíců. Rozměry samotného objektu jsou 72 x 200 m. Celá zastavěná plocha včetně zpevněných ploch a komunikací má celkem 21 000 m2. Většinovou část budovy využije společnost Windsor Machine & Stamping pro výrobu hlavových opěrek do automobilů. Zbývající část objektu je připravena pro dalších nájemců.

IMMOPARK Košice

„Výstavba průmyslového objektu proběhla bez větších komplikací. I díky našemu projekčnímu oddělení, které zpracovávalo projektovou dokumentaci v BIM a některé konstrukční problémy jsme tak mohli vyřešit již v projektovém stádiu,“ říká Tomáš Kosa, jednatel společnosti HSF System SK a dodává:“ Zajímavostí a ne zcela běžnou činností u takových staveb bylo využití vrtulníku pro montáž vzduchotechnické jednotky na střechu z důvodu jejího velké hmotnosti a půdorysného umístění.“

IMMOPARK Košice

Průmyslová hala je založena na pilotách, nosnou konstrukci tvoří železobetonový skelet, který je opláštěn minerálními panely o tloušťce 120 mm. Střešní konstrukce je z trapézového plechu, zateplená minerální izolací s krytinou mPVC.

Zajímavé údaje (materiály):
• Železobetonový skelet – 1 130 m3
• Opláštění – 600 m3 (minerální panely)
• Střešní izolace – 2 700 m3 (minerální vata)
• Podlaha – 2 300 m3 (drátkobetón)

Moderní výrobní a skladovací prostory průmyslové zóny IMMOPARK Košice už například využívají společnosti Dachser, PKZ nebo Ushin.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s. 

Related Posts