14 dubna, 2024
Zajímavosti ze společnosti

SHD Real Estate naváže na tuzemském trhu na aktivity společnosti Avestus Real Estate v oblasti rezidenčního developmentu

V rámci restrukturalizace působení developera Avestus Real Estate (ARE) na českém trhu vznikla zcela nová společnost SHD Real Estate (SHD) zaměřená na rezidenční výstavbu. Orientovat se bude na možnosti rezidenčního developmentu ve všech kategoriích, včetně nájemního bydlení a ubytování pro studenty.  Za provoz a řízení SHD zodpovídá původní český tým ARE pro rezidenční výstavbu sídlící v Praze. Zájmem společnosti je investovat do developerských příležitostí po celé republice. ARE se pak bude zaměřovat na stávající portfolio svých komerčních nemovitostí, jehož nejnovějším rozšířením je kancelářský komplex Infinity ve Vratislavi.

Tým SHD naváže na pozitivní odezvu, kterou zaznamenal se svým posledním pražským projektem a aktuálně vyjednává o několika investičních příležitostech jak v Praze, tak v dalších lokalitách České republiky. Aktivity společnosti budou podporovány velkými investory, kteří v minulosti financovali i výstavbu realizovanou ARE a mají za sebou bohaté zkušenosti s realizacemi na českém i regionálním trhu.

Central Group zahajuje prodej nové etapy projektu U Hostivařské přehrady

SHD povede David Kříž (MRICS), expert na rezidenční development, který na manažerských pozicích pro ARE pracoval od roku 2004. „Máme nyní skvělou příležitost pokračovat v našem působení v duchu úspěchu, s jakým se setkal náš poslední projekt realizovaný pro ARE, rezidenční komplex Modřanský Háj. Vážíme si toho, že se i nadále těšíme podpoře našich investorů a do budoucna jim chceme nabízet jak další atraktivní projekty, tak prvotřídní služby při správě jejich stávajících portfolií,“ uvádí David Kříž.

Peter Donnelly, ředitel společnosti Avestus Capital Partners, řekl: „Založení SHD umožní našemu lokálnímu týmu soustředit se plně na rezidenční development v České republice – s pokračující podporou osvědčených investorů. Společnost Avestus Real Estate jako taková se bude dále věnovat své kancelářské výstavbě a budoucím příležitostem na území Polska.“

V Polsku se ARE bude zaměřovat na dosavadní obchodní činnost – působí zde jako významný developer kancelářských prostor a správce aktiv a nemovitostí. Mezi významné projekty společnosti na polském trhu patří Enterprise Park v Krakově, Imagine v Lodži nebo vratislavský komplex Infinity.

Zdroj/foto: Best Communications/Avestus Real Estate – Modřanský Háj

Related Posts