6 prosince, 2023
Průmysl a logistika

KAISER+KRAFT v parku Prologis Park Brno našel kombinaci skvělé lokality a udržitelnosti

Snadno dostupné lokality blízko koncovým uživatelům našich zákazníků splňující nejvyšší standardy udržitelnosti jsou velmi žádané. Skvělým příkladem je Prologis Park Brno, do kterého se společnost KAISER+KRAFT, přední evropský zásilkový B2B obchod s továrním, skladovým a kancelářským vybavením, rozhodla situovat svou novou středoevropskou centrálu.

Pro napojení na své hlavní trhy v Rakousku, České republice, Maďarsku, Polsku, na Slovensku a v Rumunsku potřebovala společnost KAISER+KRAFT nový logistický uzel ke skladování, překládce a vychystávání zboží. Centrální pozice České republiky pomohla nejen zkrátit dodací lhůty do 24 hodin, ale také snížit uhlíkovou stopu některých asijských dodavatelů.

Skupina ARETE zkolaudovala výrobní haly v Uherském Hradišti a Košicích, investice dosáhly téměř 20 milionů EUR

„Firemní společenská odpovědnost pro nás znamená opravdu mnoho,“ vysvětluje Rolf Schiffel, výkonný ředitel pro řízení dodavatelského řetězce ve společnosti KAISER+KRAFT.

„Je pro nás důležité, aby naše aktivity a iniciativy byly vnímány pozitivně, proto jsme hledali prostor, který půjde ruku v ruce s naším ekologickým smýšlením a ideály udržitelnosti.“

Hluboce zakořeněný důraz na řešení zohledňující společenské vlivy podnikání a welllbeing zaměstnanců nás se společností KAISER+KRAFT spojuje. Jako každá naše stavba, i budova 1 v Prologis Park Brno vznikla s důrazem na sociální i environmentální odpovědnost. Mezi klíčové prvky budovy s plochou 8 700 metrů čtverečních patří ohřev vody solární energií, rychlonabíjecí stanice pro elektromobily, LED osvětlení, jež je součástí našeho standardu, inteligentní měřiče, technická podpora přímo v parku a specializovaný tým správy nemovitostí Prologis. Budova získala akreditaci BREEAM na úrovni „Very Good“.

Martin Baláž, viceprezident a country manager Prologis pro Českou republiku a Slovensko, řekl: „Jsme potěšeni, že můžeme v Prologis Park Brno přivítat právě společnost KAISER+KRAFT. Park byl navržen s přesvědčením, že si naši zákazníci a jejich zaměstnanci zaslouží ty nejlepší prostory a zázemí pro práci. Tento závazek se neustále snažíme plnit.“

Prologis Park Brno, který se nachází 10 kilometrů od hranice města Brna a 120 kilometrů od Vídně, tvoří dvě moderní budovy o celkové rozloze 67 000 metrů čtverečních. K okamžitému pronájmu je zde k dispozici více než 20 000 metrů pak může nová výstavba vzniknout na dalších 23 300 metrech čtverečních. Výhodná pozice parku hned u dálnice D52, jež spojuje Brno s Vídní, z něj činí ideální čtverečních, potenciálně distribuční uzel pro domácí i mezinárodní logistické služby.

Ať už se jedná o zajištění vynikající konektivity, splněné sliby nebo o partnerství zakládající se na důvěře, vždy vytváříme něco výjimečného Made in Prologis.

O společnosti Prologis

Společnost Prologis celosvětově poskytuje efektivní řešení v oblasti logistických nemovitostí. Ve spolupráci se špičkovými výrobními a distribučními firmami zajišťujeme včasné dodání produktů, které jsou nedílnou součástí moderního života.

Společnost Prologis jako hlavní provozovatel skladů a distribučních center ve střední a východní Evropě vlastní a spravuje 4,2 milionu metrů čtverečních průmyslových ploch ve 38 logistických parcích. Prologis, působící ve čtyřech zemích regionu – v Polsku, České republice, na Slovensku a v Maďarsku, nabízí vysoce kvalitní zázemí ve strategicky situovaných lokacích v blízkosti nejdůležitějších aglomerací obyvatelstva a distribučních center. Propojuje tak společnosti se spotřebiteli v celé Evropě.

Zdroj/foto: Best Communications

Related Posts