27 května, 2024
Výstavba a remodeling

JB Stavební: Demolice končí, nový areál VaK Vyškov už získává základy

Na 118,5 milionů Kč bez DPH vyjde stavba nových budov společnosti Vodovody a kanalizace Vyškov, které brněnská JB Stavební ze skupiny Swietelsky dokončí v květnu 2022. Úvodní etapa, zahájená v červenci, zahrnovala úplnou demolici stávajících provozů, především nevyhovujících garáží, skladů a hlavní administrativní budovy.

„Máme za sebou už zhruba 90 procent demoličních prací a intenzivně probíhá zakládání budoucích objektů. Během tří měsíců jsme roztřídili, odvezli a ekologicky zlikvidovali na 1200 m3 stavební suti a 1500 m3 vytěžené zeminy,“ říká Jaromír Baláž, jednatel společnosti JB Stavební.

MONT-KOVO zahájilo generální dodávku výrobní haly pro společnost PILANA Machinery

Na uvolněném místě vyrostou objekty, které investorovi zajistí lepší provozní uspořádání. Půjde o zcela nové budovy s atraktivním vzhledem. Jejich základem se stane převážně kombinace železobetonových a ocelových konstrukcí, doplněná hliníkovými výplněmi.

Nové sklady budou mít výměru 600 m2, garáže 450 m2 a administrativní budova nabídne 1680 m2 užitné plochy. Rekonstruovaný objekt provozního střediska pak bude disponovat 870 m2. „Nedílnou součástí stavebních dodávek jsou i inženýrské sítě, komunikace a parkovací plochy,“ doplnil Jaromír Baláž.

 „O rekonstrukci areálu se mluvilo přes dvě desítky let. Vznikl v 70. letech jako dočasné zařízení staveniště výstavby skupinového vodovodu Vyškov a nebylo ho možné rozšířit ani zčásti rekonstruovat. Současným požadavkům na sklady, logistiku, zázemí pro zaměstnance a zákazníky nevyhovoval,“ vysvětluje radikální krok Vladimír Kramář, ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Vyškov.

Oceňuje přitom, že nové řešení umožní nejen oddělit vnitřní a veřejné části areálu, ale především zásadně zlepší prostředí pro zákazníky a poskytované obchodní a technické služby. „A věřím, že moderní architektura vhodně doplní hojně navštěvované vyškovské obchodní centrum na Brněnské ulici,“ dodal ředitel.

O společnosti JB Stavební

Společnost JB Stavební vznikla dne 17. listopadu 1999 jako malá stavební firma s cílem nabízet kvalitní práci za příznivou cenu. Za 19 let na trhu se JB Stavební pevně etablovala v silné konkurenci stavebních firem v oblasti pozemního stavitelství. Stala se pevnou a konkurenceschopnou firmou, která se ale díky své velikosti byla schopna prosadit pouze v regionu svého sídla, tedy Brna a pouze části jihomoravského kraje. Z tohoto důvodu jsme hledali možnosti a způsob dalšího růstu a rozvoje.

Její cílem je zlepšovat a rozšiřovat nabízené služby v oblasti občanské a průmyslové výstavby, stejně jako u rekonstrukcí či při realizaci staveb bytových.

Jako nejlepší a nejvhodnější způsob a prostředek k realizaci plánovaného rozvoje vyhodnotili a zrealizovali nabídku akvizice se silným a solidním partnerem. Tím se stala společnost Swietelsky Baugesellschaft m.b.H., Linz, která ve stejnou chvíli a období chtěla posílit své postavení na stavebním trhu v oblasti pozemního stavitelství, a to především v moravském regionu.

Cílem koncernu SWIETELSKY je pokrytí vlastními, v zásadě samostatnými výrobními jednotkami celou Českou republiku. Tedy stejně jako v Čechách, aby výrobní kapacity společnosti byly co nejblíže jejím zákazníkům.

Akvizicí JB Stavební v květnu 2018 získává koncern SWIETELSKY možnost expanze do celého regionu Moravy. S podporou koncernu SWIETELSKY a s možnostmi využití jeho zázemí a mnohaletých zkušeností v oboru, má nyní JB Stavební možnost postupného růstu a rozvoje ve svěřeném regionu.

V tomto okamžiku je jejich společným cílem vybudovat silnou skupinu pro pozemní stavitelství v oblastech Brna, Zlína, Olomouce a Ostravy. Stávající i potencionální zákazníci přijali jejich sloučení velmi pozitivně, vnímají zvýšený zájem o další spolupráci a menší obavy o sjednání zakázek většího finančního rozsahu a technické náročnosti. Jsou přesvědčeni, že obě jejich společnosti vykročily správnou cestou, vedoucí k oboustranné spokojenosti a naplnění požadavků a očekávání klientů.

Zdroj/foto: PhDr. Zdeněk Zuntych, Swietelsky stavební

Related Posts