22 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Central Park Tower se stává nejvyšší obytnou budovou na světě

Extell Development Company, komplexní realitní developer rezidenčních, komerčních a pohostinských nemovitostí, dnes oznámil, že budova Central Park Tower byla dokončena a při své výšce 473 metrů bude nejvyšší obytnou budovou na světě.

Budova Central Park Tower na západní 57. ulici (West 57th Street), ve slavné milionářské části v New Yorku zvané Billionaire’s Row, je zřetelný newyorský mrakodrap, který nabízí nekonečné výhledy, nádhernou architekturu, velkolepé uspořádání a bezprecedentní úroveň služeb.

„Central Park Tower je vrcholem rozvoje v New Yorku a na celém světě,“ řekl Gary Barnett, zakladatel a předseda představenstva společnosti Extell Development Company„Tuto úroveň designu, kvality a služeb bychom nebyli schopni nabídnout bez příspěvků nejtalentovanějších světových architektů, inženýrů a návrhářů.“

Extell byla průkopníkem městské části

Společnost Extell byla průkopníkem městské části nyní známé jako Billionaire’s Row díky obytně komerčnímu komplexu One57, první super vysoké věži na 57. ulici. Díky výstavbě budovy Central Park Tower si společnost Extell upevnila svou pozici předního developera v této městské části.

Central Park Tower, recepce

Budova Central Park Tower byla navržena společností Adrian Smith + Gordon Gill Architecture (AS + GG), která se zaměřuje na konstrukci vysoce výkonné, energeticky efektivní a působivé architektury v mezinárodním měřítku. Nádherná fasáda budovy Central Park Tower kombinuje prvky ze skla, saténově upravenou nerezovou ocel a prosvětlené vertikální a horizontální detaily, které zdůrazňují souhru struktury a světla. Ve výšce cca 100 metrů od ulice směřují konzoly věže na východ. Tímto vytvářejí výhled na Central Park pro všechny severně orientované rezidence.

Central Park Tower, apartmán

Interiéry těchto velkolepých rezidencí jsou navrženy firmou Rottet Studio, která se podílela na dekoraci hotelů St. Regis v Aspenu a Loews Regency v New Yorku. Interiéry společnosti Rottet se vyznačují výjimečnou úrovní detailů a zahrnují jedinečné a zakázkové povrchové úpravy, které vytvářejí bezkonkurenční vnitřní prostředí. Počínaje 32. podlažím má 179 ultraluxusních dvou až osmiložnicových rezidencí. Plochy se nabízí v rozmezí od 133 metrů čtverečních až do 1625 metrů čtverečních.

V nejvyšší obytné věži, která kdy byla postavena, bude umístěn Central Park Club, jeden z nejexkluzivnějších soukromých klubů na světě. Klub nabídne na ploše přibližně 4645 metrů čtverečních důkladně vyčleněné luxusní vybavení rozložené na třech podlažích. Každá lokalita poskytuje jedinečný zážitek doplněný pětihvězdičkovými službami.

Central Park Tower, apartmán

V přízemí budovy Central Park Tower bude nový vlajkový obchod značky Nordstrom NYC. Tento obchod o rozloze 28 000 čtverečních metrů na sedmi podlažích představuje největší propagaci této značky. Výsledkem je vyvrcholení pětadvacetiletého hledání optimálního místa pro otevření vlajkového obchodu v New Yorku. Tento obchod je největší jednotlivou investici ve více než 100leté historii značky Nordstrom. Obchod bude otevřen veřejnosti 24. října 2019.

Central Park Tower, bazén ve 14 patře

Společnost Extell buduje Central Park Tower společně s SMI USA (SMI), americkou dceřinou společností Shanghai Municipal Investment, přední infrastrukturní investiční společností zodpovědnou za uznávanou Šanghajskou věž, druhou nejvyšší budovu na světě.

Lendlease, jedna z největších světových společností v oblasti nemovitostí, infrastruktury, rozvoje a výstavby, působila jako stavební manažer výstavby Central Park Tower.

První prodejní uzávěrky jsou plánovány na rok 2020. Ceny aktuálně dostupných bytů v Central Park Tower začínají na 6,9 milionu USD.

O společnosti Extell Development Company – je celostátně uznávaným developerem obytných, obchodních, maloobchodních, pohostinských a smíšených nemovitostí. Působí především na Manhattanu a dalších předních městech v celé zemi. Ve spolupráci se špičkovými architekty a odborníky na design společnost Extell buduje nemovitosti, které se vyznačují sofistikovaným designem, laděnými půdorysy a prvotřídním vybavením.

Zdroj/foto: PROTEXT/Extell Development Company

Related Posts