22 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

CPI Property Group koupila kancelářský komplex Eurocentrum ve Varšavě

Skupina CPI Property Group, největší vlastník nemovitostí v České republice, Berlíně a regionu střední a východní Evropy, oznamuje koupi kancelářského komplexu Eurocentrum ve Varšavě. S polohou na bulváru Aleje Jerozolimskie se nachází v jedné z nejvíce ceněných obchodních čtvrtí nedaleko centra polského hlavního města. Díky LEED Platinum je Eurocentrum největší kancelářskou budovou s ekologickou certifikací ve Varšavě.

Komplex Eurocentrum poskytuje více než 85 100 m2 pronajímatelné plochy. Obsazenost komplexu dosahuje téměř 100 procent, přičemž mezi vysoce hodnotné nájemce se řadí firmy jako jsou Unilever, COTY, Group One, Randstad, SAGE, PSE S.A., či polský drážní regulátor Urząd Transportu Kolejowego.

„Akvizice komplexu Eurocentrum znamená další posílení přítomnosti skupiny CPI Property Group na varšavském trhu kancelářských prostor. Tato transakce zároveň ukazuje, jak rychle dokážeme realizovat své akviziční plány,“ uvedl Tomáš Salajka, ředitel akvizic, obchodu a správy aktiv CPIPG. Skupina tím zároveň opět významně rozšířila své portfolio „zelených“ budov.

Člen představenstva společnosti Capital Park Group Marcin Juszczyk k transakci uvedl: „Za uplynulých 12 let jsme jako vlastník tohoto projektu dokázali vytvořit zcela nový druh nemovitosti, která určila podobu celého lokálního trhu a nadále zůstává dominantou horní části koridoru Jerozolimskie. Kancelářský komplex Eurocentrum vyčnívá nad ostatní jak svým architektonickým návrhem, tak i kvalitou provedení. S radostí svůj projekt předáváme do těch správných rukou a nepochybujeme o tom, že do budoucna Eurocentrum skupině CPI Property Group přinese značnou hodnotu a zisk.“

Svůj záměr investovat v posledním čtvrtletí roku a zkraje roku 2020 do kancelářských nemovitostí ve Varšavě více než 800 mil. EUR. Oznámila skupina CPI Property Group 8. října 2019. Od té doby již dokončila akvizice budov Equator IV a Eurocentrum a uzavřela smlouvy o smlouvách budoucích na Green Corner A a Equator II. Značně pokročilá jsou i jednání ohledně dalších významných nemovitostí.

Zdroj/foto: CPI Services, a.s.

Related Posts